Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.amicissimus.to-zdolny.zgorzelec.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.artis.to-zdolny.zgorzelec.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.clausa.to-zdolny.zgorzelec.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Sbarro_(restaurante) So_Far_So_Great San_Francisco,_Atlántida Solpuga_carvalhoi Sierras_Pampeanas Tadeusz_Bor-Komorowski Staplehurst_(Nebraska) Tamela_Hedström Torre_árabe_de_la_Ermita_de_San_Miguel The_Omen San_Martin_de_Elines_(Cantabria) Synodontis_thysi Strambino Sopa_nido_de_pajaro Subordenes Saltarín_aceituno Talladega_Nights:_The_Ballad_of_Ricky_Bobby Saint-Sulpice_(Tarn) Sebastián_Claro Sainte_Debarras Tour_de_San_Luis_2011 Salema_Kasdaoui Skofnung Sátrapa Tennyson_(Wisconsin) Tomas_de_la_Cerda_y_Aragon Tetraleurodes_banksiae Sapajus_nigritus Satoshi_Ohno Sueno_de_libertad Tarada Sindrome_del_quemado Saint_Julien-près-Bort The_Best_of_Pantera_Far_Beyond_the_Great_Southern_Cowboys'_Vulgar_Hits! Titiribí Sistema_de_información_de_Schengen Sol_Air Sistemas_de_Información_Geográfica San_Luis_Potosí,_SLP Sistema_Duero Seleccion_de_rugby_7_de_Uruguay Sedum_maireanum Sal_del_indio The_ballad_of_bilbo_baggins Tenesí T._brucei Tony_Fassina Siroe,_rey_de_Persia_(Sarti) Tancredi_Pasero Santanderia Sonora_Siguaray Sōsuke Secret Torre_de_Breogán Selva_(comarca,_Espana)

html map