Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.nascitur.do-lotniczy.rawa-maz.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.primo.do-lotniczy.rawa-maz.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.salis.do-lotniczy.rawa-maz.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Arthur_Johnson Auberville_la-manuel Hypostomus_subcarinatus Andrew_Johnson Atajo_de_Goodale Modo_Imperativo Mitologia_Griega Andre_Joseph_Guillaume_Henri_Kostermans Hippobroma_longiflora Herniaria_scabrida_var_scabrida Avoca_(Wisconsin) Guerra_de_Dragones Gruyères Heliconia_rutila Hitler's_Willing_Executioners Haria Auguste_Clesinger Heinrich_Bach Arterias_palpebrales_externas Autoincompatibilidad IPCE Asociación_para_la_defensa_de_los_intereses_de_cantabria Montecchia_di_Crosara Mimosa_albida_var._strigosa Antojil Ashoka_Tano Hexagrammidae Mordellistena_nigrobimaculata Monasterio_de_Jesús_Maria_y_Jose_(Vélez_Malaga) Heterosocialidad Mojkovac Aphthona_alanyensis Mormant_sur-Vernisson Himno_del_Ido Move_to_memphis Aseguramiento_(alpinismo) Halcones Ministro_de_Administraciones_Públicas_de_España Habsburgos_de_Viena Hydrocotyle_natans Guerra_Greco_Turca_de_1919-1922 Monica_Arriola_Gordillo I_Aquilae Guilherme_Vanderaga Gustave_Flaubert Arroyo_Pelado Henares Azarera Avena_alba_var._barbata Mimosa_lebbek Ardea_melanocephala Helette Antonio_Morales_Souviron Antonio_Colom_Mas Movistar_Móviles_Venezuela

html map