Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Sephadex Tactics_Arena_Online Torre_del_Barón Stenolobium_stans_var._pinnatum Tibicos Segunda_División_de_España_1933_34 Sea_Girt_(Nueva_Jersey) Sombras_en_Vuelo Sarcófago_de_Taremetchenbastet São_Pedro The_Very_Best_of_The_Pogues Tiana_Lemnitz San-Martin Torre_de_Águias Titanic_(película_de_1953) Santa_Marta_Virgen Santibáñez_el_Bajo Svetlana_Iósifovna_Stalina Segunda_batalla_de_olmedo The_Courageous_Heart_of_Irena_Sendler Segunda_división_"B" Señorio_de_Aguilar Terelu_Campos Stoner_metal Selva_amazonica_del_Perú Sacha_Guitry Seleccion_de_handball_de_Checoslovaquia Thunderbirds_(película) Stáraya_Stanitsa_(Krasnodar) Síndrome_de_Capgras Si_algo_asi_como_el_amor_esta_en_el_aire Tinca Sergei_Yuran Serie_Mundial_de_beisbol_de_1996 Sitio_Prehistórico_Felicita_County_Park_Village Sappho Submarino_portaaviones_I-14 Tales_of_destiny Takulumena Teresa_Soto_González Serguei_Rachmaninoff Spectrum_Pursuit_Vehicle Síntesis_de_FM Single_Best Socket_P Staroarmianski Sudamerica Síndrome_hemolítico_urémico Santiago_dos_velhos The_wealth_of_nations So_Long_And_Thanks_for_All_The_Shoes Sistema_Central_(España) Sarroca_de_Lleida_(Lérida) Sebastián_Keitel Saceda_Trasierra_(Cuenca)

html map