Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Description_de_l'Égypte,_._._._Histoire_Naturelle Deportivo_Coopsol Cultura_sorda Amy_Carson Dub_side_of_the_moon Convento_de_Santo_Domingo_(Buenos_Aires) Alicia_Alonso Digestion_anaeróbica Cortes_de_Monzón-Fraga_(1383) ES_3_Shadow Ecnomiohyla_thysanota Cupón_de_la_ONCE Almedinero Córdoba_(provincia,_Argentina) Cuna_(sonido) Distrito_de_Rheinfelden Dario_Gomez_Serrato Duque_de_Nochera Deportpublic_(equipo_ciclista) Alleyrac César_Vergara Darkness_Falls_(película_de_2003) County_Center/Little_Italy_(Tranvía_de_San_Diego) Cámaras_de_Comercio_e_Industria Declamacion Doronicum_longicaule Dimorphida Cortijo_de_aparicio_el_grande Don't_Stop_(album) David_Wilson,_Baron_Wilson_de_Tillyorn Amango_Esto_No_Es_Un_Juego Daitō_Ryū Ameles_heldreichi Davey_(Nebraska) Deutsches_Afrikakorps Alfonso_de_Marañon_y_Espinosa Dimitri_Shostakovich Dimetilheptilpirano Discogobio_bismargaritus Echinomacrurus_mollis Dia_de_la_Amistad_Español-Filipino Dinastias_de_Egipto:_cronología_comparada Cubières Directivas_de_la_Unión_Europea_en_materia_de_protección_social América_Hoy Distrito_de_Dibër Dasoclema_siamensis Dicoelieae Diego_Bermejo_Romero_de_Terreros Amanda_O Displasia_de_cadera Amaranthus_perennis Desvío_Las_Colas Alfoli Dele_Sosimi

html map