Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Impel_Down Generador_de_Naquadah Ganancia Robio Municipio_José_Félix_Ribas_(Guarico) Truetype Garantías_Sociales Universidad_Católica_San_Pablo Twilight_(álbum) Fuerzas_policiales_de_Alemania Municipio_de_Vernon_(condado_de_Hancock,_Indiana) Genocidio_en_España Tyrannochthonius_terribilis_terribilis Glycosmis Ginger_Lynn Rhipsalis_oblonga Imperio_Bambara Gasteria_glomerata Gnosippus_yemenensis Roy_Urquhart Ricinus_macrocarpus_proles_sanguineus Iglesia_de_Nuestra_Senora_de_las_Angustias_(Ayamonte) Revolución_de_los_claveles Ifreetablet Iglesia_de_la_Asunción_(La_Guardia_de_Jaen) Roberto_Caballero Importables Río_castro Gissey-sous-Flavigny Gabdulla_Tukai Río_de_Jesús_(distrito) Universita_di_Scienze_Gastronomiche Revolucion_islamica G_P_Herning Garape Municipio_de_Reed Indice_de_presiones_tobillo-brazo Revista_(desambiguación) Rosa_corymbifera René_Simões Gallinula_comeri Rey_Tullido German_(Nueva_York) Municipio_de_Concord_(condado_de_Butler,_Pensilvania) Imperio_romano_de_Occidente Triple_ganancia Museo_Arqueologico_Nacional_de_Bulgaria Función_trigonometrica Municipio_Campo_Elías_(Mérida,_Venezuela) Gastronomía_de_la_provincia_de_Valladolid University_of_Washington Musculo_borla_del_mentón Trimetro Fuego_(cancion_de_The_Cheetah_Girls) Gavia_(desambiguacion)

html map