Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Lenguaje_Maori LinuxSampler Lista_de_numeros_EC_(EC_1.14) Jardin_de_Plantas_Medicinales_de_la_Facultad_de_Farmacia_de_Kanazawa Isla_Trinidad_(Brasil) Kozara_Gradiška Julio_Talaviña Knattspyrnusamband_Islands Like_a_Stone Jean-Claude_Gaudin Lenguaje_administrativo Joffrey_Lauvergne Javier_Vasconez Juan_Camilo_Mejia José_Nieto_(musico) Kryvbasbasket-Lux_Kryvyi_Rih Krakowiak_de_Chopin Juan_José_Sandoval_Zapata José_Antonio_Pavón Jean_Jouvenet Ivan_Alekséyevich_Bunin Iris_pallidior Liga_Chaqueña_de_fútbol KUKL_a_Paris_14.9.84 Les_Cactees Kimberly-Clark_de_México Jose_Ruiz_Leon Ley_Internacional Julio_Rodriguez_Cristóbal Lealismo_en_ulster Johnny_Cecotto,_Jr. Jose_Valenzuela_Torres Las_Manchas_(La_Palma) Johannes_Rau Jupunba_truncata Leonardo_Gutiérrez Lepilemur_mustelinus Institucion_Alfonso_el_Magnánimo Juan_Pérez_de_Menacho Launa Jean-François_Millet Jose_Antonio_Martin_Domínguez Isla_Cailín José_Lopez_(gobernador) La_patera Juan_de_Quintanaortuno Literatura_de_Mesopotamia Jose_Pavon Liars_(álbum_de_Liars) Josephe_Haerts Kaliningrad_r_8 Instituto_Latinoamericano_de_Planificacion_Economica_y_Social José_Pellejero Juan_Ramon_de_Iturriza_y_Garate-Zabala Kabupaten_Dairi

html map