Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Ciudades_de_Colombia_por_población Welw Conferencias_Interamericanas Comision_de_investigación_del_11-M WP:WC/18 Ciencia-Ficcion Aegus_oberthuri Alceda_(Cantabria) Vaill Wredowia Visiones_(pelicula_de_2008) Chris_Bradley Agua_subterránea Achyranthes_reineckii Alana_La_chica_del_futuro Abies_spectabilis William_Cornell_Greene Vilar_de_Mouros ARCO_Aerolíneas_Colonia_S.A. Vía_Egnatia Christos_Maniatis Coccion_al_vacío Villa_de_Otura_(Granada) Yoidore_tenshi Communauté_de_communes_du_Centre_Argonne Accidente_ferroviario_en_Santiago_de_Compostela_de_2013 Club_de_Futbol_Vilanova_i_la_Geltrú Chenopodium_album_var._virescens Acquapendente Yacimiento_icnologico_de_Bejis Xochitlicacan West_Virginia Aeropuerto_Internacional_de_Querétaro William_Gibson Villa_Urquiza_(Entre_Ríos) Cielo_(religion) Conophytum_fenestratum Alberto_Corazon Zatoichi_Parte_3 Consejeria_de_Turismo_Comercio_y_Deporte_de_la_Junta_de_Andalucía Como_conoci_a_vuestra_madre Adios_Mr._Chips_(novela) Cher_The_Greatest_Hits_1965_1992 Aceraius_kikutai Confederacion_de_Centroamérica XAF Combustion W_Seitz Zygophyllum_retama Willumsen ASC_Le_Geldar Vicent_Goscalvo Viane Adesmia_pyramidata Aacrea

html map