Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Señorita_Meta Soplo Sustitucion_nucleófila_aromatica Torneo_Uruguayo_Copa_Coca-Cola_2012/13 Shi_Shi_shí_shī_shǐ Soccer Toronto_F.C. Saint_Laurent_en_Grandvaux Steenstr Sensibilidad_tactil Sedum_oppositifolium Tithymaloides Segunda_escuela_vienesa Sunderland_A_F_C Sheldon_Adelson Strong_(desambiguación) Sinfonia_No._5_(Beethoven) Subdivision_elemental Scobinichthys_granulatus Submarino_E_11_/_TCG_Gur_(1934) Sociedad_de_Clasificacion Teoria_de_la_conspiracion_judia Tendencias_dentro_de_Liberación_Nacional Símbolos_de_la_Union_Suramericana_de_Naciones Sepulturas_de_la_catedral_de_San_Esteban_de_Viena Songs_for_You_Truths_for_Me Tony_Scott_(musico) Temporada_2012_del_Campeonato_Mundial_de_Turismos Smurf_Rescue_in_Gargamel's_Castle Schleinikon Seleccion_de_fútbol_de_Bonaire The_Boys_(cómic) Ted_Arenas Tirano_Banderas_(película) Tengo_Tu_Amor Salsola_iliensis Shelley_Morrison Tarragona_(central_electrica_de_ciclo_combinado) Sancho_II_de_León_y_Castilla Tokyo_Tapes Sadroc Silene_glauca The_Bitmap_Brothers Seleccion_de_baloncesto_de_Mali Tratado_de_prohibicion_parcial_de_los_Ensayos_nucleares Santamarina_e_Hijos_S_A. The_Warrior's_Way Sindrome_Quimico_Múltiple_Intolerancia_Quimica_Multiple_Sensibilidad_Quimica_Multiple Tenchi_Muyō!_GXP Sakura_Sena Tratado_de_No_Proliferacion_Nuclear Schofield The_Quiet Temporada_1973_de_Turismo_Carretera Through_the_years:_New_York_1983_Spain_2004

html map