Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Sahagun_(Colombia) Sao_Lourenco_de_Touvedo Shipshewana_(Indiana) Solitario_George Sciotodale_(Ohio) Trasus_distans Shōbara_(Hiroshima) Teleférico_de_Montjuïc Tampichthys San_Agustin_en_su_gabinete_(Botticelli_Ognissanti) Seis_Gosvamis_de_Vrindávan Topolanek The_Veliger Sinfonia_n_31_(Mozart) Saint_Maurice_des_Noues Tennessee_Williams'_The_Roman_Spring_of_Mrs_Stone Tanguru_de_hombros_blancos Talla_en_madera Serrat_sinfonico TVR_(fabricante_de_automóviles) San_Martín_de_Riudeperas Teodoro_Waldner Termometro The_Women Talento_desperdiciado Sotuelamos Santa_Cruz_Palomeque Tratado_de_Libre_Comercio_Australia-Chile Steve_Trittschuh Semele_(genero) Stenka_Razin_(desambiguación) Stripped_(album_de_The_Rolling_Stones) Solenochasma Tommy_Lapid Saint_Nic Tazmia Tollo_de_Aletas_Afiladas Sir_Martin_Ryle Sistema_de_Ingreso_a_la_Educación_Superior Sulcorebutia_cylindrica Srīla_prabhupada Tashmit Spotify SiderPeru San_Jose_Norte Sudamericano_Juvenil_de_Rugby_1998 San_Nicolás_de_los_Ranchos_(municipio) The_Best_of_Bond…James_Bond Seleccion_de_futbol_de_la_CEI SoHo_(revista) Sociedad_Radio_Television_de_Castilla_y_Leon,_S.A. Silvio_Vasconcelos_da_Silveira_Ramos_Romero Schizotrichia Sefaradim Sebastián_Santos_Rojas

html map