Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

El_Libro_de_Buen_Amor Escapães Federalismo_australiano Emilio_Sala_Frances Emerald_(Wisconsin) Euphorbia_tetraceras Estación_José_Hernández_(subte) El_Chuche Estacion_de_Bollene-la-Croisiere Festival_internacional_de_cine_de_venecia El_cazador_furtivo Fatima_Leyva_Moran Enter_(album_de_Within_Temptation) Francisco_Alvarez_Martinez Filosofia_moral Emilio_Cuadrado El_pequeño_mago_(película_de_2013) Flósculos Flavio_Romero_de_Velasco Frailes_del_tepeyac Emmanuel_Nadingar Ethan_Place Estación_General_Pinto Forma_(botanica) Festival_Internacional_de_arte_lírico_de_Aix-en-Provence Enjuncado Estadística Formula_de_reflexión El_cliente_(película) Enrique_Rojas_Montes Elecciones_generales_de_Estados_Unidos_de_2010 Elecciones_generales_de_Senegal_de_1978 Exposicion_General_de_primera_categoria_de_Bruselas_(1958) Found_By_You Escuela_shakya Florence_(Montana) Esteban_Ramirez_Segnini Flower_Forest Francesc_Macia_i_Llusà Edward_P._Bradbury Familia_presidencial_de_Argentina El_Borbón_de_cristal,_biografia Federico_Francisco_II,_Gran_Duque_de_Mecklemburgo-Schwerin Efemerides_(serie_filatelica) Eduardo_Aliverti European_Parliament Encíclica_legitimista_de_1816 El_senor_Presidente Estadio_De_Kuip El_tiempo_no_para El_Santuario_(Avebury) Federico_Mendez Familias_de_EastEnders Estrategia_ABC FFIII

html map