Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Chércoles Yamaguchi_Mayumi Chrysanthemum_leucanthemum_var._boecheri Clinic_for_Special_Children Ciencia_social Willd. Villar_del_buey Colinas_de_Solymar Confederacion_de_Futbol_Asociacion_de_Norte,_Centroamérica_y_el_Caribe A_star_is_born Vladimiro_Lenin_Montesinos_Torres Aeropuerto_José_Francisco_Bermudez Condado_de_Rockdale Vans_Warped_Tour_Compilation_2009 Acanthurus_sohal Variedad_pseudoriemanniana WarMUX Al-Mundir Yuji_Yabu Condado_de_Allen Yuchan Veblen Clorofonia Ciudades_de_Colombia_por_población Vicios_pequeños Wapello_(Iowa) Who_Do_You_Think_You_Are?_(version_estadounidense) Abertura Webring Chthonius_daedaleus Valparaiso_(municipio_México) Condado_de_Miami_(Kansas) Vale_de_Bouro Cilostazol Ciento_veintiseis Cine_de_la_Unión_Soviética Conrad_Meit Cohors_IV_Gallorum Ahuehuete Condado_de_Brienne White_Heat_(canción) Circuito_de_La_Sarthe Accidentes_aereos_en_espana Voyage_of_the_Damned Claro_de_luna_(película) Como_locos...a_por_el_oro Wallace_Wells Consejo_regional_Alona Addax_Team Aeropuerto_de_Quesnel Compañía_del_noroeste Clítoris Agustín_González_Sánchez Cholado Agustina_Ramírez

html map