Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.thanatos.do-przepis.sanok.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.do-przepis.sanok.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.arbiter.na-sportowy.sejny.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Navasota_(Texas) Palacio_de_Catalina_(Moscú) Panzacola Pilocereus_minensis Paises_Bajos_en_los_Juegos_Olimpicos_de_Pekín_2008 Plaza_de_la_Unión Natasha_Romanova Politica_de_Guinea_Ecuatorial OS_X Polycalymma_stuartii Patricio_Yanez Orazio_Farinati Noruega_en_los_Juegos_Olimpicos_de_Invierno_2010 Pimentus_cotinifolia Paphiopedilum_charlesworthii_f_sandowiae Partido_Socialdemócrata_y_Laborista Pampaphoneus Plainfield_(Vermont) Parque_natural_de_la_Laguna_Negra_y_los_Circos_Glaciares_de_Urbión Orlando_Almaguel_Vidal Paul_Graham_(baloncestista) Nicki_Hunter Persicaria_hydropiper_ssp_microcarpa Polímeros_electroactivos Point_Pleasant_(Luisiana) Plesiosauro Parma_Football_Club Nepal_(banda) Plasencia_(Caceres) Organización_de_los_Judios_en_Bulgaria Parque_Nacional_Currawinya Museo_de_Bellas_Artes_(Cuba) Plaza_de_la_Libertad_(Batumi) Neoodes Pinheiro_Chagas Ornithogalum_prasinantherum Mönchen_Gladbach Poliuretano_Termoplástico Ophryacus Oliver_Pain Pleurothallis_crinita Máximo_Térmico_del_Paleoceno_Superior Pedro_de_Aycinena_y_Pinol Neurosis_neurasténica Planta_herbacea Néstor_Martínez_Carrillos Petit-Pont Ortocupularrotonda_decagonal_elongada New_Blaine_(Arkansas) Organización_Internacional_del_Trabajo Pierre_Eugene_Bérégovoy Pierre_Perignon Paratriarius_nigriceps Parque_nacional_Lagunas_de_Chacahua Philautus_sarasinorum

html map