Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Al-Qirbiliäni WEB Codigo_de_Eurico Ciclo_de_avatares Claudine_García Valentí_Castanys_i_Borràs Vestigios_arquelógicos_mayas_en_el_municipio_de_Merida,_Yucatán Vecchi Volcán_Arintica Chula_Vista_Elementary_School_District Al_Qayrawān_(gobernatura) Val-d'Oise Choisey Chatillon-sur-Saone Cnemidiscus Club_nautico_de_Benidorm Ad_colegio_alemán_universitat_de_valencia Yu-Gi-Oh!_Sesion_0 Al_Bakri Clongowes_Wood_College Conectivopatias Condado_de_Haywood_(Tennessee) Combesia Xanthoptera_anachoresis Coki Wilsonia_pusilla Valentín_Alsina_(provincia_de_Buenos_Aires) Accidentes_aéreos_en_Espana Club_Deportivo_Juventud_Gloria Yakornaya_Shchel Victor_Manuel_de_Saboya_y_Sajonia_Coburgo Aaron_merino_fernandez Administracion_de_operaciones Concierto_de_Conciertos Villanueva_la_lastra Wyatt_Earp_(pelicula) Condado_de_Emery_(Utah) Víctor_Djamkotchian Yeot Victoria_(ciudad_Seychelles) Companía_Espanola_de_Minas_del_Rif Concierto_para_Bandoneon Videocamara Ahuachapán_(El_Salvador) Aguatón_(Teruel) Comunidad_de_Vida_Cristiana A_Profecia Venae_comitantes White_River_Junction_(Vermont) Consulta_ciudadana_de_Concepción_(2007) Coldwave_(Francia) Víctor_Chávarri Concurso-oposición Cichlasoma_salvini Acorazado_ARA_Almirante_Brown

html map