Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Kazmi Las_aventuras_de_Tintin_Tintin_en_el_Tibet Juegos_Olimpicos_de_Invierno_de_2010 Jeronimo_Giménez Juan_Garcia_Damas Jayna_Oso John_C._Reed La_vida..._es_un_ratico Jupiter_Ascending Iohn Kilo Isabel_Alfonsa_de_Borbon-Dos_Sicilias_y_Borbón Jan_Vacek Kásperle_en_la_ciudad La_Mujer_Hulk Inverness_CT_F_C Irving_Ramsey_Wiles Las_Cruces,_New_Mexico José_Goni Jose_Fernandez_Cruzado Juanjo_Expósito Ke_lang_chhī Isaac_Israel_Hayes Jackson_Showalter Liofilizar Lista_de_capitulos_de_Kappa_Mikey La_Vibora_Increiblemente_Mortal Lengua_kutenai Jardines_de_la_Finca_San_Jose Jean_Claude_Lauzon Jassidí La_muñequita_sally Lista_de_reyes_de_Tiro La_Chapelle-Blanche-Saint-Martin Liga_mexicana_del_pacifico Juan_Bautista_Villalba Lemur_negro Jean_François_Molino Jardin_Botanico_Moorbank Josep_Maria_Massip Jiāng_Zemín La_vuelta_de_tuerca José_Parás_y_Ballesteros José_Maria_Martínez-Val José_Bakero Islam_por_pais Juan_Bautista_Bairoletto Journal_von_Brasilien,_oder_Vermischte_Nachrichten_aus_Brasilien,_auf_Wissenschaftlichen_Reisen_Gesammelt Leopoldo_Alas,_Clarín Las_dos_torres_(película) La_montaña_de_Sainte_Victoire,_vista_desde_Bibémus Jose_Oscar_Recio_Arreola Joseph_Miégeville Land_of_the_Giants Juan_de_Castilla,_señor_de_Valencia_de_Campos

html map