Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Escuela_de_Aviación_del_Capitán_Manuel_Ávalos_Prado Edmond_(película) El_intrépido_Batman Francisco_Javier_Mina_Mariñelarena Folk_pop Federacion_Asiatica_de_Fútbol_Americano Enfermedad_de_darwin Educación_media Etoile_sur_Rhone Estafa_nigeriana Frank_Hornby Fegeo Espectrometria Fotopedia Feuilleea_cataractae Estacion_de_les_Planes El_inglés_y_el_galés Frances_de_la_tour Edward_John_Eyre El_malcriao_(álbum) Estación_de_Maubert_-_Mutualité Fernando_Rosique_Castillo Final_Fantasy_V_Advance El_Precio_de_la_historia Francisco_Menéndez_(El_Salvador) FC_Admira_Wacker_Mödling Esteban_Martinez Egestion Endrino_grande Festival_Gnaoua_y_Músicas_del_Mundo_de_Esauira En_clave_de_rock Extinciones_masivas_del_Ordovicico_Silúrico Festival_Our_Sound Escada Evangelio_de_miroslav Fandango_tehuano El_mausoleo_de_Halicarnaso Fontaine_Notre_Dame Fayl_Billot Fainu Estacion_de_Bustarviejo_Valdemanco Faussergues Estación_Parque_de_la_Ciudad Florian_Furtwängler FC_Lantana_Tallinn Equipos_ciclistas_españoles_2004 Escaju Fernando_López_Fernandez Enkianthus_longilobus Escudo_de_antigua_y_barbuda Fort_Winnebago_(Wisconsin) Femtolitro Elisabeth_Cebrian Feria_de_Tarrega Finoglio

html map