Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Grabación_magnética_digital Miguel_García_Maldonado Luis_Pulet Línea_25_(Buenos_Aires) Michael_Edward_Love Megalognatha_apicalis Problema_del_vendedor_viajero Lumbanyeni_Zambia Masters_de_París_1990 Masseret Línea_T4_(Tranvía_de_París) Manuel_Carrion_Gútiez Mario_Basler Messenger_de_AOL Luis_Araquistáin_y_Quevedo Metro_de_Boston Magnolia_globosa Microgobius_crocatus Meandro_(desambiguación) R.C.Clark Ratko_Mladic Pyrocephalus Luis_XV_(banda) Rafinha Margarita_Martirena Gregory_Monroe Regimiento_de_Infantería_Mecanizada_"Asturias"_n.º_31 Microrregión_de_de_São_Jerônimo Magnicidio Lourya Región_del_Congo Mancomunidad_de_Municipios_Rio_Gallo Los_Taques Melissa_Theuriau-Debbouze Puntalon-Pueblo_Nuevo_(Motril) Liv_y_Maddie Mark_Allan_Hoppus Metro_ligero Magnolia_hirsuta Rafael_Valls Marina_Española Pueblo_helvecio Meridiano_127_oeste Punk_Rock Problema_del_conjunto_dominante Lluis_Bassat_Coen Provincia_de_Kratié Referéndum_para_la_independencia_de_Escocia_de_2014 Gran_Bretana_(isla) Manteola_Sanchez_Gómez/Santos/Solsona/Viñoly Macbeth_(Polanski) Red_Iberoamericana_de_Logistica_y_Comercio Matías_Di_Leo Prosthechea Mahabhasya

html map