Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Herederos_(serie_de_TV) Huracán_Bill_(desambiguación) Géneros_de_Juegos_de_Video Howard_Ensign_Evans Montanas_Blue_Stack Ap7 Antinopolis Armada_de_Noruega Anthony_McAuliffe Heinrich_Alken Ibero_90.9 Ibrillos Modern_Times_(álbum_de_Bob_Dylan) Guayaquil Huida_a_Egipto_(Elsheimer) Aquila_heliaca Artur_Galceran_i_Granes Antíoco_Hierax Mirlo_acuático Hussein_Salem Archivo_(informatica) Autorrotación_(helicóptero) Mundo_de_Cartas Gunnar_Malmquist Historia_de_la_UABC Avicennia_meyeri Apolania Autopista_Ruta_del_Bosque Aralia_mairei Msuata Asvaer Auditoria_general_de_la_nacion Huerta_Nueva_Puerto_de_la_Torre Avenida_New_Hampshire Gurutz_Ansola Hiperactividad Husk_(cómic) Aquatlon Mirití_Parana Miniclip Astroide Hilltop_(condado_de_Starr,_Texas) Hidrocarburo_halogenado Arco_voltaico Historia_de_la_astronáutica_en_la_Argentina Anything_She_Does Hector_Rebaque Monson_(California) GvSIG Multiplexacion_por_división_de_código Historia_de_Barranquilla Arteriae_nasales_posteriores_laterales Automatisch Histanocerus_cochlearis Asterochernes_kuscheli_patagonicus

html map