Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Inmigracion_finlandesa_en_Argentina UCI_Pro_Tour Fundacion_Gulbenkian Tremarctos Uta_no_Prince-sama Romina_Castro Una_estrella_estrellada Uroobovella_stricta François_Bonivard Tristania_conferta_var_typica Río_Biryusa Municipio_Monte_Carmelo_(Trujillo,_Venezuela) Municipio_de_Nottingham_(condado_de_Washington,_Pensilvania) Municipio_de_Tewaukon_(Dakota_del_Norte) Universidad_Favaloro Galanthus_melvillei S._M._la_Reina_de_España Municipios_autónomos_argentinos Gachamigas Reinita_de_magnolia Río_Sarapiquí Gastrostomía República_Serenísima Rives_(Isere) Robert_Harrison Rejas_de_San_Esteban Municipio_de_Bay Municipio_de_Grant_(condado_de_Russell,_Kansas) Uroobovella_faceta Río_Higuito Municipio_de_Jamestown_(condado_de_Guilford,_Carolina_del_Norte) Roberto_Gonzalez_Nieves Truth_in_Numbers?_Everything,_According_to_Wikipedia UBD Universidad_nacional_de_costa_rica Gleichenia Fútbol_sala_en_los_Juegos_Suramericanos_de_2014 Iglesia_de_Santa_Susana Republica_Liguriana Rotundabaloghia_peruensis Ruta_de_Illinois_161 SKPE Iglesia_de_San_Jorge_(Manzaneda) Municipio_Guanipa_(Anzoategui,_Venezuela) Municipio_de_Pleasant_(condado_de_Logan,_Ohio) República_Dominicana_en_los_Juegos_Olimpicos UBSC_Raiffeisen_Graz Municipio_de_Jasper_(condado_de_Ozark,_Misuri) Ruedín Municipio_de_Cerro_Gordo Municipio_de_Lakefield_(condado_de_Luce,_Míchigan) Murder_on_the_DanceFloor Universidad_Nacional_Autónoma_Altoandina_de_Tarma_(UNAAT) Municipio_de_Washington_(condado_de_Taylor,_Iowa) René_Castro

html map