Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Tellaritas Saint-Germain-des-Pres_(Dordoña) Teoría_de_Cuerdas Sciadopityaceae Selleola_ekmaniana Taumacera_martapurensis The_Evpatoria_Report Scorodophloeus Serie_Fílmica_de_Superman Terpsícore Stenalia_hispana Special_Olympics Santahamina Stock_Aitken_&_Waterman Saint-Loup_(Ródano) Thunder_Force_(videojuego) Shaker Tipuana_tipu Tinearia Sant_joan_de_vinyafrescal Selección_femenina_de_fútbol_de_Hungría Semana_Santa_de_San_Cristóbal_de_La_Laguna Seleccion_nacional_de_futbol_de_Camerún Tomas_Edison Teatro_Broadway Silung San_Agricio Telemundo Snippet Tom_Tolbert Sergey_Starostin Sassarés Toribio_Echevarria Salsa_Albert Sinfonía_n_5_(Mahler) Sclerocactus_whipplei Territorio_Britanico_de_Ultramar_de_las_islas_Malvinas Sebastiao_Jose_de_Carvalho_e_Melo_marques_de_Pombal Sleumerodendron_austrocaledonicum San_Genesio_Atesino Saint-Jean-de-la-Haize Saguinus_fuscus Synepileana Sara_de_Ibánez Stylochaeton TO-20 Saint_Nazaire_d'Aude Top_Latin_Songs Stefano_Galvani Torre_Banco_General_(Panama) Salsomaggiore_Terme The_Testament_of_Sherlock_Holmes Secretaria_Nacional_de_Accion_Juvenil_del_PAN_(México) Shelknam Teodoro_Fernández

html map