Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Super_League_Greece Secure_Digital_Card TC_Televisión Television_en_Argentina Schack Tony_Moran_(actor) Test_de_Lucas-Lehmer_para_números_de_Mersenne Torcy_le-Petit Tillandsia_recurvata_forma_caespitosa Timbúes_(Santa_Fe) Traje_eclesiástico Tendón_de_Zinn Spencerville_(Ohio) Save_yourself,_I'll_hold_them_back Segunda_Batalla_de_Poitiers Strombocactus_schwarzii Sesión_del_Comité_Olimpico_Internacional San_Luis_Santa_Bárbara Sarcanthus_fuscomaculatus Skandia Strike_up_the_band Sanat_Mes_Kerman_Football_Club San_Martín_del_Río_(Teruel) Sombrero_de_jipi Show_me_How_To_Live Siempre_hay_una_historia..._en_directo San_Valentín_de_Berrio_Ochoa The_Collection Sawari Sargentia_ariococca Será,_será The_Experiment Sistemas_de_información_geográfica Tratado_de_Southampton_(1625) Stay_(canción_de_Maurice_Williams) TPS_Star Tomás_Manrique Seven_de_Wellington Sufijos_nacionales_de_internet The_Beatles_Past_Masters_Volume_1 Scorbion Strawberry_Killers_-Returns- Stephen_(Minnesota) Temporal_de_O'Higgins_en_1986 Terio The_Complete_Studio_Recordings_(álbum_de_ABBA) Serie_1930_de_CP San_Jose_(provincia) Torneo_Apertura_2009_(Chile) Sparkling☆Point Storkyrkan South_San_Francisco_(Metro_de_San_Francisco) TF-28 Tarifas_de_congestion_de_Nueva_York Sabiñán

html map