Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.consuetudo.do-zbiornik.gorlice.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.currente.do-zbiornik.gorlice.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.fracta.do-zbiornik.gorlice.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Canete_(Perú) Baquedano_(estación_FCAB) BMW_Museum Basílica_y_Convento_de_Santo_Domingo_de_Lima Caisson_(militar) Basílica_de_Pátzcuaro Casa_de_Federico_García_Lorca Black:Guayaba Campeonato_Minuano_de_Fútbol_2011 Betanzos_(potosí) Bacalhau_à_Zé_do_Pipo Bordezac Canhoso Castilla_del_Oro Bolívares_Fuertes Bourda Bro_Gozh_ma_Zadoù Baralt Berri_Txarrak Baloncesto_en_los_Juegos_de_los_Pequeños_Estados_de_Europa_de_2007 Bowlesia_tenera Cenote_Yalsihón_Buena_Fe Calle_de_vortices_de_Von_Kárman Cesta Campeonato_de_Wimbledon_2001 Carolina_Oliveira Castiel_(Supernatural) C.Plumier Aún_es_de_día Batalla_de_Vartanantz Campeonato_de_Francia_Formula_Renault_2000 Cantón_de_Eguzon-Chantome Betabloqueante Canamares_(rio) Catalina_Enriqueta_de_Braganza Castellano_de_Venezuela Caspar_Commelin Cancion_de_cuna_(obra_de_teatro) Batalla_de_Laguna_Limpia Bruza Cereus_longispinus Bbw Castillo_de_Jaime_I Campeonato_Sudamericano_Juvenil_de_futsal Bagre_de_mar Belense Bahia_de_Santader Burroughs Black_Rhinos_F.C. Bioquimicas_hipoteticas Caja_Vital Cardo_de_cristiano Benavente_(Portugal) Basilica_Menor_de_Nuestra_Senora_de_la_Merced_(Lima) Capilla_de_Suurhusen

html map