Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Av._H._Yrigoyen Monumento_a_Cristóbal_Colón,_Durazno Idioma_ruso Awjila-sokna Guerra_de_las_Siete_Horas Hank_Pin Anolis_cristatellus Anillo_de_Kayser-Fleischer Harry_y_su_cubo_de_dinosaurios Hagen_Kleinert Mimosa_glauca Ayuntamiento_de_Sevilla Guardafrenos Huejutla Hordeoideae Antonio_"Chamaco" Guanta_(ciudad) Monoicismo Mordellistena_tantula Association_sportive_et_culturelle_diaraf Guerra_Galacia Artena Avenida_Álvaro_Obregón Asociacion_Social_y_Cultural_de_Estudiantes_de_la_Ensenanza_Publica Avenida_larco_(cancion) Guerras_Anglo_Neerlandesas Aviso_ARA_Albatros_(1888) Grumman_F-8F_Bearcat Hospital_General_(estación) Avant_garde Mr._Natural_(album_de_Bee_Gees) HHO Ataque_a_San_Juan Iberworld_Airlines Monasterio_de_Santa_Clara_(Carrion_de_los_Condes) Aulnay_sur-Iton Anthurium_fontanesii I_Festival_Mundial_de_la_Juventud_y_los_Estudiantes Hieros_lochos Arquidiócesis_de_Mobile Ano_1545 Guerras_romano-persas Andy_Williams_(futbolista) Anti-Terrorista Hải_Dưong Athienville Groszer_Garten Ian_Smith_(actor) Arroyo_Cuaró Mormyrus_longirostris HD_352682 As_Neves_(La_Coruna) Argumento_ad_consequentiam Molino_de_Llano_del_Moro Héctor_Nacimiento

html map