Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Selección_nepali_de_futbol Sistema_Armonizado_para_la_Descripción_y_Codificación_de_Mercancias Santiago_Carabalí Sinfonía_n_º_41_(Mozart) São_Domingos Takayasu Sarceaux Supermag_Rally_Italia_Sardinia Sistemico_Funcional Tierra_del_vino_de_zamora Salvador_Castañeda Thr33_Ringz Saint_Denis-de-la-Reunion Teca_(botánica) Solimoea_acrensis Synastrapotherium Sistema_de_Jubilacion_de_los_Maestros_en_Texas Simple_Simpson Selección_de_fútbol_sub-23_de_Colombia Schizoglossa_worthyae Transformers_2 Santo_Andre_(Estremoz) San_Carlos_de_la_Rapita_(Tarragona) Sul_sul Stranger_(cancion) Seleccion_nacional_de_futbol_de_Kazajstan Transporte_en_Guinea_Ecuatorial Stonington Selección_italiana_de_futbol Sinfonia_n_49_(Haydn) San_Borja_(desambiguación) Stunfisk Theodor_Reuss Selección_de_basquetbol_de_Países_Bajos Sabiñan Son_of_dracula Torredonjimeno_Club_de_Futbol Sarcostigma San_Andrés_(Tenerife) Simeón_Estilita_el_Joven Salangana_tasidesnuda Sardinera Selasphorus_scintilla San_Giovanni_Rotondo Toll-like_receptor Ten_minutes_older Temporal_de_Santiago_de_Chile_de_2002 Señorío_de_Bértiz Santa_Ana_de_Trujillo Saint_Andre_(Alto_Garona) Stop_(cancion_de_Pink_Floyd) San_Telmo_(navio) Saúca Tal_Como_Somos Televisión_Federal_S_A

html map