Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Peep_Show_(termino) Notre_Dame_de-Livaye Photinia_lasiopetala Pato_Machete Pedro_A._Vizcaino_Martinez Peretz_Hirshbein Old_Tjikko Pellaea_rigida Paranômaru_akutibiti:_Dai-2-shô_-_Tokyo_Night NPH Populus_bogueana One_Minute Palavas_les_Flots Phragmites_caudatus Paloma_perdiz_áurea Pedro_Ezcurra Parque_marino_nacional_Hallyeohaesang Ocaso_(color) Pharmacosycea_laurifolia Nacho_Pérez Nadie_conoce_a_nadie_(película) Paloma_brava Optimización_para_Motores_de_Búsqueda Método_de_interpolacion Obispo_de_Sonora PD Porculizar Palacio_de_los_Deportes_de_la_CAM Olga_Casares_Pearson Ortega_y_gasset Pogonotrophe_wightiana Música_de_Turquia Pastor_Ortiz_Michoacan Percebe Pedroso_(Vila_Nova_de_Gaia) Open_Your_Eyes_(álbum_de_Victoria_Beckham) Palacio_de_Kubadabad Mössbauer Napoleón_II_de_los_franceses Nagoya_Grampus_8 Neerlandesa NYK_Line Osmunda Partido_por_los_Animales Plan_FIP Polygonum_multiflora On_the_town Pachypodanthium Numeros_de_telefono_de_tarificacion_especial Neuf-Berquin Paraembolides Omar_Monjaráz Paul_Chauchard Pogostemon_comosus Ordis

html map