Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Hambre_de_Irlanda Guadalevin Héctor_Núñez_Segovia Anahí_Giovanna_Puente_Portilla Historial_de_la_primera_división_española_de_fútbol Hippolit_Mikhailovich_Krascheninnikov Honda_CBF_250 Mision_STS_61_B Atentados_terroristas_en_Madrid High-Quality_video Hays_County Avec_les_Hommes_de_l'eau Australobolbus_austrinus Arteria_genus_media Ataque_Terrorista_de_11_de_septiembre_de_2001 Idioma_caquinte Andrés_Borghi Grupos_de_respuesta_especial_para_el_crimen_organizado Ataques_de_REPLAY Antonio_Guízar_Valencia Autobianchi Antifón He_aqui_el_hombre Modificación_genetica_de_seres_humanos Guayana_Neerlandesa Heroes_(Canal_13) Mu_Centauri Anaheim_(California) Huetor_de_Santillán Andrija_Mohorovicic Hoz_del_Huecar Andressa_de_Morais Angel_V._Baulina Arvicanthis_nairobae Ministerio_de_Educacion,_Cultura_y_Deporte_de_Espana Asterix_el_galo_cómo_obelix_se_cayó_en_la_marmita_del_druida_cuando_era_pequeno Monika_Wulf-Mathies Hanna_Barbera_Cartoons_Inc. Apsk Arreforias Huracán_Irwin Aspidium_filix_mas Andrea_Cagnetti_-_Akelo Hajós-Baja Héctor_Calcaño Heart_(cancion_de_Do_As_Infinity) Anthony_Abrams_(futbolista) Auxilio_al_suicidio Helgi_Eyvindarson Hierobotana Hosta_(Verbenaceae) Montliot-et-Courcelles Astrofilina Angel_Of_Harlem Avila_(provincia)

html map