Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Melbourne_Knights Mahāvisnú Prättigau_Davos Rebelión_jónica Marco_Estrada Mario_de_Souza_Mota Maripipi_(Biliran) Megadyptes_waitaha Grama_del_norte Mario_vs_Donkey_Kong_2:_March_of_the_Minis Radio_liberación Macrochernes_wrightii László_Passuth Matija_Petar_Katancić Marie_Desmares Lycenchelys_kolthoffi Metrotranvía_de_Mendoza Mereto_di_Tomba Promoción_de_ascenso_a_Segunda_División_1930 Macroangiopatia_diabetica Luis_Macías Manuel_Belgrano_y_la_Educacion Graviola Pseudotaquilitas Milivoje_Vitakić Puerta_del_Angel_(Zaragoza) Razon_Pública Provincia_de_Kenedougou_(Burkina_Faso) Malvaceae,_Buttneriaceae,_Tiliaceae Luperus_alpinus Lower_Elochoman_(Washington) Luis_Garcia_Garcia Pseudo-Plutarco Ramon_Ángel_Diaz Mauricio_Terrones_Maldonado Lumping_and_splitting Prestaciones_sanitarias_públicas Rambla_Armenia Live_Lewd_Lust Proceso_de_Márkov Presa_y_pantano_del_Negratin Real_Capilla_de_Nuestra_Senora_del_Populo Reclus Rafael_Berenguer_y_Condé Publix_Greenwise_Markets Programa_Memoria_del_Mundo Martinez_Liebana_Ismael Programa_de_Asteroides_CCD_Beijing_Schmidt Manyike Línea_Enlace_Santa_Lucía_(Rosario) Red_de_Museos_Locales_de_la_Diputacion_de_Barcelona Puntius_macrogramma Que_la_fuerza_te_acompane Maria_Josefa_de_Austria Miles_Copeland

html map