Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Thornburg_(Pensilvania) Tranvías_de_Milán Susana_de_Baviera Santha_Devi Sergio_Valdez Sistemas_de_Información_Geografica Saint_Jean-Chambre Television_hibrida Sebastián_Martinez_(actor) San_Airaldo Saint_Julien_Mont-Denis Topología_de_Grothendieck Sidney_Dillon_Ripley Tosca_(Ópera) Syed_Ahmed_Khan Trasímaco Toirdhealbhach_O_Cearbhallain Sebastian_Evans Tourette-du-Château TV_Show_King_2 Stáraya_Stanitsa_(Krasnodar) Sweat_Suit San_Charbel_Makhlouf Sig_Rumann Tomás_Zápotočný Sauverny Sudamericano_Femenino_de_2006 Saint-Julien-lès-Metz Terry_Chaney Salix_livida_var._rostrata Subbética_Cordobesa T.N. Sainte_Eulalie_(Gironda) Satélite_Galileano The_Last_Time_I_Saw_Paris Siglo_XXVII_a_C. Síndrome_Asherson Tierra_Rusa San_Juan_Crisóstomo Times_Square–Calle_42_(linea_de_la_7_Avenida–Broadway) Transferencia_quimica_del_aprendizaje Santo_Antônio_do_Aracanguá The_Girl_Who_Waited Shelbyville,_Missouri San_luis_de_la_reina Sjuoyane Sfdk Saint_Georges_sur_l'Aa Tanga_(desambiguación) Sergi_Pedrerol Tea:_A_Mirror_of_Soul Seleccion_de_baloncesto_de_Alemania_Federal Torneo_femenino_de_voleibol_en_los_Juegos_Suramericanos_de_2014 The_Great_Beyond Súper_1600

html map