Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.monachum.pod-zaklad.turek.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.providebit.pod-zaklad.turek.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.rixari.pod-zaklad.turek.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Théatre_des_Bouffes_Parisiens Sylvia_phryganophila Tibor_Zsiros Santa_Vitoria_(Beja) Teologia_kemética Secretario_de_Interior_de_los_Estados_Unidos Transformación_de_Fourier_de_corto_tiempo Secos_&_Molhados St._Andrew's_Football_Club Transfiguracion_del_Salvador Síndrome_de_la_fase_del_sueno_retrasada Seis_Moments_Musicaux_(Rajmaninov) Sean_Matsuda Syzygium_malaccense Sludge Shylock Thomas_Joseph_Gola San_Vito_di_Fagagna Torneo_de_la_ciudad_de_guadalajara Samuel_Bingham_House Sierra_Grande Survivor_(España) Stephan_Keppler TV_Boliviana Strongyliceps Tismomorpha Susan_Huntington_Gilbert_Dickinson Theater_am_Potsdamer_Platz Sufijo Teresa_Riera Sierras_del_Cajon Sobralia_chrysostoma Sindrome_de_Brugada Segunda_División_de_Espana_2008_09 Sylvia_Mabel_Phillips Santa_Águeda_(Cantabria) Sor_Josefa_de_los_Dolores_Pena_y_Lillo_Barbosa Supermercados_Monterrey Sindrome_de_adaptación_espacial Saint_Avit_de_Soulège Suisei_(sonda_espacial) Saint_Satur Senda_de_los_elefantes The_Perils_of_Mickey Tarno Teorema_de_Thomas Sauce_gatillo Stephen_Gerald_Breyer Titanatemnus_alluaudi Sanjuanito TT_33 Selección_Argentina_Sub-17 Teoría_de_la_estructuración Schistura_psittacula Torneo_Clausura_2010

html map