Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Avenida_Constituyentes Hexacorales Anthyllis_barba-jovis Henequen Modo_Anular_del_Sur Helianthemum_croceum_subsp_urrielense Helianthemum_croceum_var_flavum Helvetia Attalomimus Ica Atp_challenger_ciudad_de_guayaquil Autoridad_de_Transito_de_Nueva_York Gymnothorax_polyspondylus Hörnleberg Griswold_(Connecticut) Archivos_de_Recuperacion_de_Documentos Arteria_epigastrica_inferior Hodges_Meteorite Ant_Man_(pelicula) Audi_a8 Monasterio_de_la_Trinidad_y_San_Sergio Area_censal_de_Nome Areca_borbonica Guerra_del_Miztón Moving_Pictures Historia_del_Club_Deportivo_Guadalajara_(México) Antigua_Fabrica_de_Cemento_Asland_(Castellar_de_Nuch) Angelholm Henin-sur-Cojeul Herrerias_Jerrerías Ancho_estandard Moskvitch_G2 Anaperochernes_ambrosianus Mononegavirales Hatch_(Utah) Homer_vs._The_Eighteenth_Amendment Guácima Horno_solar_de_Font-Romeu Angel_García_Prieto Ayqın_tölepbergen Ashley_(Míchigan) Hermandad_de_Montserrat_(Sevilla) Are_We_the_Waiting Audi_R15_TDI_LMP Apeadero_de_Figueira Area_metropolitana_de_Santiago_de_Compostela Hussain_Al_Romaihi Hermione_solaris Mitología_greco_romana Mimosa_bipinnata Morazan_(municipio) Augusto_Tamayo_Vargas Anclaje_por_marea Análisis_en_Serie_de_la_Expresión_Genica_(SAGE) Avenida_Gobernador_Luis_Gonzalo_Curiel

html map