Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Rosado Imagenes_rasterizadas Represora Municipio_de_River_View_(condado_de_Jefferson,_Misuri) Iglesia_de_San_Santiago_de_Belén Trilogía_cinematografica_de_El_Senor_de_los_Anillos Romantic_Moments Fundalectura Túnel_de_Bielsa_Aragnouet Urania_Mella Republica_Árabe_Democrática_Saharaui Rio_Nilo_(Sudan) Tupolev_Tu_234 Rinconada_del_Monte Río_Segundo_(departamento) Municipio_de_Wyandotte_(condado_de_Pennington,_Minnesota) V/STOL Rio_Irtish Reserva_de_la_biosfera_de_Rio_Platano Félix_Mesnil Incrustación Ruta_de_la_Seda Gaby_Bex Robert_F._Scott Robert_Simpson_(compositor) Tuka_Rocha Municipio_de_Clinton_(condado_de_St._Louis,_Minnesota) Gloria_Laso Unión_San_Felipe_"B" Río_Guarapiche Igara Geografía_de_Islandia Iglesia_de_San_Antonio_de_Padua_(Negrón) Iglesia_de_la_Caridad_(Sanlucar_de_Barrameda) Frontón_Euskal-Jai Unión_Patriótica Ruta_Estatal_de_California_51 Giovani_Giacometti Municipio_de_Ozark_(condado_de_Sharp,_Arkansas) Tricca Religión_de_la_Persia_Aquemenida Mus_shortridgei Universal_Interactive_Studios Tábua_(freguesia) Saberes_humanisticos Uganda_en_los_Juegos_Olímpicos_de_verano_1972 Roberto_Sanchez_de_Ocaña_y_Arteaga V._E._B. Fronton_de_Talamone Rosario_de_La_Unión Mus_macedonicus Roghudi Rob_Birza Usaquen Under_Construction

html map