Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Escuela_Superior_de_Malmo Estacion_Ramon_Biaus Festival_Naja_en_Surin Filosofia_de_la_Geografía Estación_de_Cortadura F.T._ISLAND Fano_Adriano Estadio_Parque_José_Nasazzi Ermita_de_San_Agustín_(Tefía) Esther_Garcia_Llovet El_Cocejon Estación_de_Portugalete_(Cercanías_Bilbao) Eshnunna Estacion_de_Alcorcon_/_Alcorcon_Central Fljótsdalshreppur Elecciones_generales_del_Reino_Unido_de_1832 Francazal Exhibicion_Nacional_Estadounidense_de_1959 Edith_Endave Era_de_Stalin_en_la_URSS Esfingosina-1-fosfato Estadio_Wals_Siezenheim Fernando_Fernández_Romo Enichem Explosiones_en_la_fabrica_petroquimica_de_Jilin_de_2005 Fiestas_de_Nuestra_Señora_de_la_Salud En_algun_lugar_del_Africa Epífisis Francisco_de_Lugo_y_Davila Extremadura_Unión_Deportiva Esther_Huneeus_Salas_de_Claro Escudo_de_Hawai El_niño_en_el_iceberg Escudo_de_Valldoreix Empresa_financiera Eusebio_Sempere_Juan El_Llano_(estación) Francisco_Sanchez_Gomes Elecciones_estatales_de_Zacatecas_(2007) Espacio_maximalmente_simétrico Estado_Rio_de_Janeiro Emergency_departure_rescue_kids Fotografia_artistica Francisco_G._Bolívar_Zapata FC_Smena_Komsomolsk_del_Amur Festival_Internacional_De_Cine_Documental_de_Navarra El_rostro_(película_de_1958) Eustylis_silvestris Estacion_móvil_de_la_Red_Digital_de_Servicios_Integrados El_ruiseñor_(cuento) Francisco_I_(papa) Florentin_Santos_de_Leon F._C._UNA_Strassen Federico_II_de_Sajonia Elecciones_estatales_de_Aguascalientes_de_1998

html map