Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Francisco_Martínez_(desambiguación) El_Problema_de_la_Filosofía_Hispanica El_tributo_del_Halcón_Maltes El_profesor_Layton_vs._Phoenix_Wright:_Ace_Attorney Escudo_de_Montreal Florence_Cassez Estación_de_Arth-Goldau Expedicion_de_Magallanes-Elcano Estación_Diadema_Argentina Five_Points_Manhattan Elecciones_europeas_de_1999_en_España Finlay Estadio_municipal_de_fabero Elecciones_a_la_Asamblea_Regional_de_Murcia_de_2003 El_sol_y_la_rabia_Biografia_de_Reincidentes Excedencia_laboral Fernando_Redondo_(Física_o_Química) El_Jóker Elecciones_generales_de_Bangladés_de_1979 Edén_Rock Escopetero Facultad_de_Arquitectura,_Diseno_y_Urbanismo_(Universidad_de_Buenos_Aires) Francisco_"Mochín"_Marafioti El_Marques_(Queretaro) Eudora_(cliente_correo_electronico) Escuela_de_Chicago_(economía) Felipe_Valle Estrecho_de_barrow Eduardo_Goligorsky Equipo_de_protección_individual Fernão_Nunes Francisco_de_Lucía Escuela_de_Tecnologia_superior Francisco_Carlos_de_Velbruck El_ingles_y_el_galés Fernandez-Ordoñez Figueroa_(Santurce) Euphorbia_nigrispinioides Estacion_Palo_Verde Erdemispor_Belediyesi Estación_Superí Europe_Écologie Elisabeth_von_thadden Ejecutores Felícia_Fuster Erik_Larsen FDNY Eucalyptus_cornuta Escusón Filípico_Bardanes Euphorbia_pulvinata Feria_y_Fiestas_de_San_Bartolomé_(Martos) Estornino_de_Samoa Estrellas_con_líneas_metálicas Finian_Lobhar

html map