Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Across_the_Universe Congelado Codije_Fejérvary-Mayer Acid3 Chile_en_1986 Zorro_marsupial_pelon Welding_Procedure_Specification Vincent_Marie_Viénot_de_Vaublanc Acorus_humilis Albania's_Next_Top_Model Vicente_Filisola Claudia_Novikova Concatedral_de_Vigo Visitas_oficiales_de_jefes_de_Estado_y_de_Gobierno_a_España_durante_la_IX_Legislatura Vacognes_Neuilly Academia_Hondureña Citua Vielha_e_Mijaran_(Lerida) Aeropuerto_de_Ulemiste Comité_Olímpico_Espanol Alberto_Manzi Chironectes_minimus Acer_pensylvanicum Aeropuerto_Mataveri Wan_Li Adobe_Robohelp Chelsia_Chan Clairv Velilla_del_Rio_Carrion_(Palencia) Conde_Ricardo_de_Rosia Acceso_múltiple_por_division_de_codigo Aeropuerto_Internacional_Houari_Boumediene Computer_Society XBase Consorcio_World_Wide_Web Ahmad_al-Ahsa'i Charles_Seeberger Walckenaera_hardii Chuchuwasi Villanueva_Mesía Cneo_Aurelio_Orestes Clematis_petersiana Companias_republicanas_de_seguridad Cinchona_cordifolia_var._microcarpa Condado_de_Golisano Compartición_de_archivos Volantin Chinatown_and_Little_Italy_Historic_District Constitución_de_1980 Christian_Noboa Agrostis_hornungiana Alan_(actor) ARA_Ushuaia_(1888) Valle_de_Ubate Viqueque

html map