Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Comisión_Ejecutiva_Federal Cirsium_eriophorum_subsp._chatenieri Clash_of_the_Titans_(película_de_2010) Chorophilus_ornatus Complejo_deportivo_de_Albion Xilofago Alcaraván_playero Aguimes Cherveux Chromis_crusma Alcazar_Califal Vehículo_solar Air_guarani Venus_de_Petrovice Cochranella_riveroi Adam_Wolanin Yo_estuve_ahi_nosotros_tambien_(en_vivo,parte_1) Cleome_bungei Club_Atlético_Cordón Cofradía_de_Nuestro_Señor_en_la_Columna_(Ubeda) ARDA Acacia_speciosa Chenopodium_amboanum Vaux-les-Palameix Volcan_extinguido Condado_de_Cherokee_(Texas) Chasse_sur_Rhône Administración_de_justicia Adolfo Adelitas_Way Vitamina_e APFSDS Westport_(Pensilvania) Concierto_en_Tributo_a_Freddie_Mercury Vestnik_(Krasnodar) Vineuil_(Loir_y_Cher) Wallcrawler Christoph_Scheidegger Christoph_Luxenberg Comarcas_del_Interior_de_la_Comunidad_Valenciana Aarón_de_Anchorena Yucca_draconis_var_arborescens Concia Constitucion_Política_de_la_Republica_Peruana_(1828) AY_Yard Circuitos Acorus_undulatus Chthoneis_fucatus Aeropuerto_Internacional_de_Keflavik Woodland_Hills_(Los_Angeles) Aeropuerto_regional_de_mobile Compsognato Christopher_Alexander Waldemar_Bonsels Condado_de_Yilan,_Taiwán

html map