Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://swiat-kobiet.pl/zaloz-pasek/ makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://swiat-kobiet.pl/slomiane-torebki-idealne-na-lato/ zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://swiat-kobiet.pl/zolty-najgoretszym-kolorem-na-sezon-jesien-zima-2018/ wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Línea_531_(De_Blas_y_Cía.) Martrin-Donos Lucimar_da_Silva_Ferreira Región_de_Tokai Longfellow_(Pensilvania) Quintanilla_de_Rio_Fresno Mana Qataban Gran_Concierto_en_Re_Mayor_para_Piano_y_Orquesta Pterophoroidea Luis_Córdova_y_Córdova Manolo_Juarez Lutra_whiteleyi Quentin_Blake Memoire_DX Maksim_Gorki Rebellion Purple_Ribbon_All-Stars Puente_del_Diablo_(Cardona) Mein_Rasend_Herz MegaMan_Battle_Network_4 Quinto_Mucio_Escévola Los_Verdes_de_Canarias Primera_División_de_la_Unión_Soviética_1938 Gobierno_regional_en_el_Peru María_Luisa_de_Austria Pterocnemia_tarapacensis_tarapacensis Premio_Letterario_Viareggio-Repaci Marcilly_sur-Vienne Pseudomeloe_ogloblini Louge_sur-Maire MiG-29M Magnolia_×_soulangeana Mandello_del_Lario Raymah Presa_de_José_Toran Mazda_Furai MiG-29_Fulcrum Merci_Chérie Menedemo_de_Pirra Programa_de_las_Leguminosas_del_Desierto Lluis_Roca-Sastre_i_Muncunill Lytta_aeneipennis Ranking_FIDE Ranking_Nacional_Absoluto_de_badminton_(Espana) Longitud_promedio_del_camino Mercenario_medieval_(Tácticas) Mamíferos_del_Perú Randolph_(Nuevo_Hampshire) Prinia_inornata Luis_Gonzalez_Palma Puerta_de_Almodovar Microsoft_adCenter Manifestaciones_en_Georgia_(1978) Mensa

html map