Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Windows_Installer Wanted_(Musica) Constitucion_venezolana X_Toolkit Yngwie_J._Malmsteen's_Rising_Force:_Odyssey Chinche_acuática Chimichurris Chrysomallum Aeropuerto_de_Łodz_Wladysław_Reymont Aldeno Adherbal_(Segunda_Guerra_Punica) Ciencia_y_tecnología_en_el_Siglo_de_Oro_español Compañero_de_ruta Aguara-Guazu Adio Claudio_de_Saumaise Adiós_Cordera_(película) AXFR Constitución_francesa Contentpolis_AMPO Viktor_Klima Wiencourt-l'Équipee Charles_Maurice_de_Talleyrand-Perigord Valdunquillo_(Valladolid) Zoo_Keeper_(desambiguación) Aarón_Cometopuli Code::Blocks Clemente_Onelli_(Río_Negro) Aegognathus_leuthneri Valerianella_affinis A_Hard_Day's_Night_pelicula Clase_Admiralen Welcome_to_Hollywood Zuyder-zée Velocidad_de_decision Aerospatiale_SA-332 Venice Cimbrios_(política) Will_McDonald_(actor_australiano) Aka_(demotape) Zipacon Circuit_Gilles_Villeneuve Yerba_de_ballesteros_negra_y_no_legítima Willy_Slegers-van_der_Putt Yak_9U Club_Natación_Maristas Variación_conjetural Club_Atletico_San_Martin_de_Vicuña_Mackenna W.Schultze_Motel Valmacca Clifford_Carlson Xibalba Wisin_vs_Yandel_"Los_Extraterrestres" Acacallis_caerulea Y_algo_más

html map