Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.malopolskie.captaincook.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.pomorskie.captaincook.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.slaskie.captaincook.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Saint_Didier-sur-Arroux Te_y_simpatia Tony_Jaros Saint_Sauveur_Lendelin Séverni_(Kushchóvskaya,_Krasnodar) Steven_Williams Tato_en_busca_de_la_vereda_del_sol Sala_de_conciertos_central_de_Kazajistán Santa_rita_do_pardo Sindrome_de_Prader-Labhart-Willi Saint_Andre_(Pirineos_Orientales) Sora_(square_enix) Steve_Dunne Some_Girls_(canción_de_Madonna) Superbuick Shelterin Santa_Maria_la_Antigua_del_Darién The_Savages_(Doctor_Who) Telarana_(Warhammer_40_000) Salvador_Vila_Hernandez Seven_Sudamericano_Femenino_2010 Sepulcro_del_obispo_Antonio_Idiáquez Sociedad_Anonima_(banda) Saint_Germain-le-Chatelet Tetrachondraceae The_Bootleg_Series_Volumes_1_3_(Rare_&_Unreleased)_1961-1991 San_Nicolás_de_Pánuco Telegram_Messenger San_Juan_Bautista_de_Busa Selección_de_futbol_de_Cataluna Seleccion_Argentina_de_fútbol Santa_María_de_los_Oteros Tratado_Adams-Onís Sarkisian Scirtes_triangularis Synsphyronus_heptatrichus Teorema_de_Skolem–Noether Too_Many_Reasons Tawa,_el_hombre_gacela Toninho_do_Diabo Settimana_Ciclistica_Bergamasca Templo_de_Kukulkan Sir_Edmund_Barton To_Kingdom_Come:_The_Definitive_Collection Scotts_Corners_(Nueva_York) Saint_Brice-sur-Vienne Seine-Inférieure Sillago_robusta Tiempo_Pascual Trastorno_por_Deficit_de_Atencion_con_Hiperactividad Sollipulli Schinznach_Bad Senalización_celular Torre_de_Guadalmesí Seleccion_de_baloncesto_de_Argentina

html map