Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.spiramus.w-lotniczy.wodzislaw.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.w-lotniczy.wodzislaw.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.age.na-obywatel.ilawa.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Jeffersonville_(Indiana) Ligas_regionales_de_fútbol_en_Argentina Joaquín_Churriguera Lancia_Esajota Klinai Juan_Castillo_Morales Lineas_Aereas_Privadas_Argentinas_(LAPA) Ken_Leavitt-Lawrence Josep_Maria_Valles_i_Torner L'immoralità John_Day Josimar_Quiñonez Jardin_Botanico_de_Turku Leptojulis_lambdastigma Julián_Quiñones Juan_Sánchez_(Bayamón) La_Chaume Juan_de_Courbes Josefa_carrillo_y_albornoz Ladrillo_de_barro Liga_Pringles_de_fútbol Juan_Francisco_Fresno Julian_Ordóñez_(torpedero) Ken_Masters Karolína_Pliskova Kjokkenmoding Juegos_Olimpicos_de_1924 Laelia_domingensis Lawerence_Berkeley_Laboratory JEFFCO_Public_Schools Jackie_Chan Intendencia_de_Salta Irun_Irún José_Gálvez_Ginachero Las_Morillas LULAC Laszlo_Nagy Lagerstroemia_macrocarpa Jeff_Beck Jan_Miense_Molenaer José_Luis_Riffo Juana_Ponce_de_León Jurnalul_Naţional Kari_Kamiya Jose_Sinues_Urbiola Instituto_Nacional_de_Astrofisica,_Optica_y_Electronica Lituania_en_los_Juegos_Olimpicos_de_Pekín_2008 Lithops_dorotheae Juan_Ángel_Magariños_de_Morentín Josef_Franz_Freyn Lacaitaea_calycosa José_María_Cordova_Munoz Lanzamiento_de_martillo_masculino_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Londres_2012 Jeunesse_sportive_Bordj_Menaiel Linea_Barcelona_Mataró_-_Maçanet_Massanes

html map