Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Religion_jedi Rumicolca GlassFish Rubi_de_Bracamonte_(Valladolid) Romana_operador Municipio_de_St._Francois Fuerza_Aérea_de_Jordania Troops_of_Tomorrow George_barker Ulmus_rubra Fu Ricardo_Ortega_Perrier Munnsville Rock_and_Roll_(canción) Tuimasi_Manuca Get_It_Started Retrato_de_Jose_Nicolás_de_Azara_(Mengs) Municipio_de_Crystal_(condado_de_Montcalm,_Michigan) Roeboexodon_geryi Geografía_de_Taiwán Renesas Fray_Alonso_de_Madrid Fulham_F_C Untitled_(álbum_de_Korn) Tucanes_de_Amazonas_Fútbol_Club Municipio_de_Hart_(Míchigan) Rosa_da_Tivoli Robert_Lentz Río_Pardo_(Río_Grande_do_Sul) SabadellGuipuzcoano Trident_II_D5 S._L._M. Ruisenor_bastardo Municipio_de_Waterville_(condado_de_Lucas,_Ohio) Muscicapa_fulvicauda Rin_(Inuyasha) Impresión_inkjet Unio_de_Progrés_per_a_la_Comunitat_Valenciana Universidad_Toulouse_I Un_sueño_infinito Gnatóstomos Municipio_de_Cedar_Bluff_(condado_de_Oregón,_Misuri) Frente_popular_por_la_democracia_y_la_justicia Garmisch_Partenkirchen_1940 Río_de_La_Hija Iglesia_de_San_Martín_(Sevilla) Robert_Ray Representacion GMC_Graphyte_Hybrid Under_Pressure Gheorghe_Gheorgiu-Dej Galium_tenuicaule Indiana_Jones'_Greatest_Adventures Rey_de_Malasia Rouffignac_Saint-Cernin-de-Reilhac

html map